Time is money, especially when you're hungry. You can either pay more for grab-and-go convenience -- or pay less and do the prepping, chopping, sorting and packing yourself.

Advertisement

Ingredients

Directions

  • Portion out 1/3 cup each of hummus and pretzels. DIY Cost: $1.41. Grab-and-Go: Try Sabra Snackers Hummus with Pretzels for $2.59.

    Advertisement

Reviews